Opole to duże, bo prawie 130-tysięczne miasto. W związku z tym znalezienie w nim dobrego adwokata nie powinno być problemem. Mimo to (a może właśnie dlatego?) wybór konkretnego specjalisty jest dość trudny i to niekoniecznie z winy reprezentantów tego środowiska.

Po czym poznać dobrego adwokata?

Już na wstępie warto poszukać osoby, która specjalizuje się w danej dziedzinie prawa. Warto też zwrócić uwagę na większe kancelarie, gdyż pracujące w nich osoby mogą wzajemnie uzupełniać się wiedzą, która obejmować może kilka dziedzin prawa. Dobrego specjalisty nie trzeba szukać wyłącznie w centrum miasta. Nie należy też sugerować się kosztami, gdyż wysokie ceny usług prawnych nie zawsze mają przełożenie na stopień profesjonalizacji kancelarii. Dobry adwokat w Opolu może też pracować na przedmieściach, ale nie powinien być to najtańszy adwokat w mieście. Do grona tych ostatnich zaliczają się zwłaszcza osoby początkujące, które mogą nie mieć wystarczającego doświadczenia w niektórych sprawach.

Jak wybrać dobrego adwokata?

Kolejnym etapem wyboru właściwego, opolskiego adwokata powinna być rozmowa z nim w cztery oczy. To z nich można wyczytać, czy adwokat jest pewny siebie, czy też jest zdenerwowany. Warto również zwrócić uwagę na jego certyfikaty, uprawnienia i ewentualne nagrody, jakie uzyskał w toku swej pracy zawodowej. Istotnym kryterium przy wyborze adwokata jest też dostęp do porady prawnej w Opolu. Warto sprawdzić, czy specjalista dopuszcza kontakt zdalny i czy jego kancelaria znajduje się w bliskim sąsiedztwie miejsca zamieszkania klienta. Na koniec warto zwrócić uwagę na jego… biurko. Nieporządek i chaos może i świadczą o inteligencji, ale nie o uporządkowaniu prowadzonych przez adwokata spraw.

Podsumowując, wybór właściwego adwokata to raczej decyzja podejmowana na wiele długich lat. Jeśli więc dana sprawa wymaga nieco większej biegłości w prawie, warto sugerować się jego cechami interpersonalnymi, umiejętnościami i zdolnością do analitycznego, wręcz krytycznego myślenia.